2004 ranskanmestaruuskilpailut Angoulemessa

Mestaruuskisaan osallistuu 25 koiraa, jotka valitaan viiden karsintakokeen perusteella. Tässä osallistujat sijoitusjärjestyksessä.

1. Persan du Domaine de Nimorlau (Haggler des Loups Mutins x Sudy), ohjaaja: Denis Caillot 381,613 pistettä.


2. Senki du Figeras (Jenki des Loups Mutins x Nola du Domaine de Seugidor), ohjaaja: Alain Moinel 379,787 pistettä.


3. Othar du Clos de Champcheny (Haxo du Clos de Champcheny x Lillit du Clos Champcheny), ohjaaja: Loic Mercier 368,642 pistettä.

4. Naxos du Clos de Champcheny (Haxo du Clos de Champcheny x Julie du Clos Champcheny), ohjaaja: Ludovic Galy 370,808 pistettä.


5. R'Kheops du Domaine de la Rocheliere (M'H du Domaine de la Rocheliere x Malice), ohjaaja: Frederic Prulhiere 372,769 pistettä.


6. Skud du Vendocre (Nother des Loups Mutins x Lady des Deux Sabres), ohjaaja: Florent Plomion 368,312 pistettä.


7. Phlam du Bois de Vermont (Inox de Virelvent x Lys du Bois de Vermont), ohjaaja: Noel Balian 367,202 pistettä.


8. Rio Bravo des Loups de Makenzie (Mustang des Loups Mutins x Joly Coeur de la Bussonniere), ohjaaja: Bernard Boutonnet 369,208 pistettä.


9. N'Ken de la Cathyanne (Haggler des Loups Mutins x Ditusse de la Cathyanne), ohjaaja: Bernard Boutonnet 369,208 pistettä.


10. Primo du Calvaire aux Acacias (G'Rico des Loups Mutins x Miss du Calvaire aux Acacias), ohjaaja: Jean-Marc Hego 368,179 pistettä.


11. Mandrack of Stone (Haggler des Loups Mutins x Hera de la Virginie), ohjaaja: Christophe Martin 366,007 pistettä.


12. Rais du Clair Vaillant (G'Is des Loups Mutins x Laly), ohjaaja: Nouradine Benchaar 360,969 pistettä.


13. Olaf du Domaine de Boggie (Louping du Domaine de Boggie x Java de Vulcain), ohjaaja: J-Y Vaiasuso 360,454 pistettä.


14. Roussilon du Domaine de Seugidor (Hemos de Loups Mutins x Ika du Domaine de Seugidor), ohjaaja: Andre Agremont 359,083 pistettä.


15. Renzo (Fidjy x Ondine des Georgeonnes), ohjaaja: Alain Karcenty 358,517 pistettä.


16. Perry du Clos de Champcheny (Haxo du Clos de Champcheny x Lillit du Clos Champcheny), ohjaaja: Andre Rolland 361,154 pistettä.


17. Oural du Vieux Marronier (Fergo du Vieux Marronier x Lydie du Vieux Marronier), ohjaaja: Herve Guevel 360,887 pistettä.


18. S'Leon des Plaines de Theirache (Loubard de Loups Mutins x Mutine des Deux Sabres), ohjaaja: Fabrice Basnier 365,116 pistettä.


19. Niepce des Loups Mutins (Haggler des Loups Mutins x Eva des Loups Mutins), ohjaaja: Marc Villain 365,358 pistettä.




20. Okynn de Clos des Sublieres (Heder de Malassagne x Laura du Chateau de Mirabeau), ohjaaja: Franck Mottet 358,470 pistettä.


21. P'Titcon de Guetali (Jibbs x Lilas de Guetali), ohjaaja: Alain Hoarau pistettä.

22. Nevada de la Ailzallerie (Forman de la Fontaine J. Valjean x Fanny du Vallon des Serps), ohjaaja: Tony Moucheghian 361,762 pistettä.




23. Narkos du Dragon d'Eau (Cops du Parc aux Acacias x Lydie du Vieux Marronier), ohjaaja: Helene Lichtenstein 358,288 pistettä.




24. Xeres des Deux Pottois (Pluche des Deux Pottois x Canelle des Deux Pottois), ohjaaja: Gerald Caldes 357,856 pistettä.


25. Pax (Narvik du Domaine de Cameleon x Mia du Domaine de Cameleon), ohjaaja: Nazaire 352,403 pistettä.


26. Markoff des Loups Mutins (Loubo du Boscaille x Irma des Loups Mutins), ohjaaja: J-P Soliveres 351,966 pistettä.



27. Milo des Loups Mutins (Loubo du Boscaille x Hima des Loups Mutins), ohjaaja: Jacky Descheemaecker 345,533 pistettä.


28. Rotunsa dustajan finaaliin kutsuttu Fanto vom Schiffargarten (Flory vom Körbelbach x Nelfy vom Adamsearten), ohjaaja: Stephane Vandrebeck keskeyttänyt.


0-koira. Rackham du Rocher de Canderon (Leadre du Chateau de Mirabeau x Joyce du Rocher de Canderon), ohjaaja: Eric Montalto.


0-koira. Pavy du Rocher de Canderon (Gibs du Clos du Richaumoine x Joyce du Rocher de Canderon), ohjaaja: Christophe Malsert.


Palkintojenjako








Ranskassa koirien nimet alkavat samalla kirjaimella koko vuoden. Eli:
M-alkuiset ovat syntyneet 1996.
N-alkuiset ovat syntyneet 1997.
O-alkuiset ovat syntyneet 1998.
P-alkuiset ovat syntyneet 1999, Q:ta ei käytetty.
R-alkuiset ovat syntyneet 2000.
S-alkuiset ovat syntyneet 2001.
T-alkuiset ovat syntyneet 2002.
U-alkuiset ovat syntyneet 2003.
Ja tänä vuonna on V-vuosi!.